Druhy obřadů

Nejrozšířenější formy posledního rozloučení jsou následující:

Pohřební služba Prostějov zajišťuje následující formy posledního rozloučení:

1. Zpopelnění bez obřadu

V rámci této formy pohřbu dojde k zpopelnění bez provedení smutečního obřadu v obřadní síni. V případě zájmu je možné zajistit přítomnost u kremace nebo provést zpopelnění v přesně stanovený čas. Popel se předává pohřební služba ve speciální schránce – Urně.  Jde o nejméně finančně náročnou variantu posledního rozloučení. Na tuto urnu můžete zakoupit tzv. obaly na urny, na výběr máte z mnoha tvarů a materiálů.

 

2. S obřadem – rozloučení v obřadní síni nebo v kostele s následným zpopelněním (kremací)

U této formy dojde k poslednímu rozloučení se zesnulým v obřadní síní nebo v kostele s následným zpopelněním. Popel se předává ve speciální schránce – Urně. Tento obřad nemusí proběhnout pouze v obřadní síni. Pohřební služba může zajistit převoz zesnulého například do kostela v určitou hodinu. Po církevních obřadech například pohřební služba Václavková zajistí převoz rakve do krematoria, nejčastěji do nejbližšího krematoria, které se nachází v Olomouci.

 

  • oznámení pohřbu prostřednictvím smutečního oznámení (parte)
  • rozloučení s mrtvým u rakve v předsálí obřadní síně
  • slavnostní rozloučení v obřadní síni nad rakví (2-3 hudební skladby, hudba živá nebo reprodukovaná, případně proslovy obřadníka (profesionální řečník krematoria), kněze či příbuzných). Obřad je ukončen zpravidla pádem opony.
  • Po obřadu zpravidla navazuje pohřební hostina, nebo alespoň malé pohoštění smutečních hostů.

 

3. Pohřeb s uložením do země

V případě zájmu o klasický církevní pohřeb s následným uložením do země je možné si u pohřební služby zajistit i tuto formu posledního rozloučení.

  • oznámení úmrtí zvonem
  • oznámení pohřbu prostřednictvím parte
  • rozloučení s mrtvým u rakve v kostele
  • smuteční průvod na hřbitov
  • rozloučení nad hrobem s proslovy
  • pohřební hostina

 

Všechny tyto formy pohřbu nabízí napřiklad Pohřební služba Pavel Makový Prostějov.

Pokud je hřbitov jinde než kostel, ve kterém se rozloučení koná, pohřební služba zajistí cestu rakve pohřebním vozem s květinami na hřbitov, kde následuje pohřeb do země.

jakékoli Vaše postřehy k jednotlivým druhudruhudruhům obřadu nám  můžete sdělit prostřednictvím sekce kontakt .

Pohřební služba Prostějov

PohřebníSlužbaProstějov.cz je web, který informuje detailně o pohřebních službách v Prostějově. Tedy nejen jaké zde jsou v Prostějově pohřební služby, ale i kde jso uobřadí síně, jaký je výběr z obřadů, rakví, uren a veškerého pohřebního zboží. Nezapomínáme ani na pohřební věnce a pohřební květiny. Web je tvořen ve spolupráci s portálem Pohreb.cz. Pokud byste měli jakékoliv připomínky, prosím napište nám.

Jak si vybrat pohřební službu

Máte právo si vybrat jakoukoliv pohřební službu v Prostějově, každý má právo volby. Nejlepší je samozřejmě osobní reference, případně reference jiných lidí. doba, po kteru daná pohřební služba působí a počet realizovaných pohřbů může být též vodítkem. Ceník Vám každá solidní pohřební služba v Prostějově ukáže v každé provozovně, protože jej dle zákona v podstatě nemůže zveřejňovat na internetu. A pohřebnictví je hodně o vztahu k pozústalým, zejména k objednavateli pohřbu. Ať již se rozhodnete jakkoliv, přejeme Vám dobrý výběr.

Rakev

Úvod